Zadzwoń +48 884 792 945
biuro@service-gsm.pl     +48 884 792 945

Poradnik

W obecnej sytuacji  wychodzimy naprzeciw jako MOBILNY SERWIS.

Jeśli nie możesz lub obawiasz się wyjścia z domu, oferujemy usługę naprawy DOOR TO DOOR, odbierzemy Twój laptop|telefon|tablet|konsolę i odwieziemy po naprawie pod drzwi! Część napraw jesteśmy w stanie wykonać OD RĘKI!

Istnieje również możliwość wysyłki uszkodzonego urządzenia do nas należy skontaktować się pod 791 305 230.

W tej zakładce chcielibyśmy rozjaśnić, jak postępować w takich przypadkach jak m. in. zalanych telefonów, zalanego tabletu, laptopa, co dalej w przypadku zbitej szybki, wyświetlacza…

NAPRAWA ZALANEGO TELEFONU, TABLETU, LAPTOPA

Kiedy Twoje urządzenie miało bliski kontakt z cieczą, POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO PODŁĄCZAĆ GO DO ŁADOWARKI! Gniazdo USB jest pierwszym otwartym elementem, w którym przez znajdującą się choćby wilgoć może nastąpić zwarcie we współczesnych smartfonach (w starszych telefonach, które są mniej szczelne właściwie całe wnętrze telefonu jest narażone na styczność z cieczą i zwarcie).

Jeśli istnieje możliwość wyjęcia baterii, należy bezzwłocznie ją usunąć z urządzenia, by prąd nie płynął niepożądanymi drogami i nie wyrządził szkód. W przypadku laptopów oraz części telefonów nie powinno być to utrudnione. Jeśli to możliwe, należy położyć telefon, tablet n ciepłym grzejniku, bądź wysuszyć go suszarką.

Zalany telefon włóż do ryżuMówili

Wiele mitów krąży odnośnie wkładania urządzenia do ryżu… Ok… ziarna ryżu, kawy, zboża znane są z higroskopijności, czyli chłoną wilgoć, aczkolwiek nie telepatycznie i bezprzewodowo ciecz w temperaturze pokojowej w kilku centymetrów i przez separujące ciecz od ziarna części telefonu. Czasem po przyniesieniu telefonu, tabletu, czy innego urządzenia serwisant zamiast skupić się na czynnościach związanych z naprawą urządzenia, traci czas na wyciąganie ziaren z miejsc, w których nie powinno ich być, tj. gniazdo słuchawek, drobinki ziaren pod przyciskami, gniazdo USB, gdzie brak siatki, tam i do głośnika zawita itp… Czasem zwiększa to tylko koszty naprawy i wyrządza więcej szkód niż przynosi pożytku. Dlatego jeśli to tylko możliwe, zalane telefony, tablety i inne powinny JAK NAJSZYBCIEJ TRAFIĆ DO SERWISU, gdzie można je rozmontować i podjąć czynności związane z ich naprawą.

Na czym polega naprawa zalanego urządzenia?

Po odcięciu zasilania od gadżetu i rozbiera się je “w drobny mak”. Jeśli występują ekrany izolujące elementy półprzewodnikowe od reszty świata w postaci blaszek aluminiowych, demontuje się je odpowiednio w zależności od sposobu w jaki zostały przytwierdzone do płyty. Następnie przystępuje do oczyszczania elektroniki odpowiednimi narzędziami usuwając powstałe naloty, utlenienia oraz niepowołaną ciecz. W 8/10 przypadków takie czynności kończą się powodzeniem i urządzenie może trafić po złożeniu z powrotem do Klienta. Należy jednak pamiętać, że nie sposób sprawdzić na ile ciecz nadwyrężyła już elementy, jak długo będą jeszcze działać i że 20% to urządzenia, których w loterii naprawy nie uda się za pomocą wyżej opisanej czynności uratować, ponieważ doszło już do uszkodzenia podzespołów.

W przypadku, gdy telefon, tablet, bądź laptop się nie uruchamia, serwisant szuka przyczyny braku kontaktu z urządzeniem. Po znalezieniu usterki Klient otrzymuje informacje na jej temat wraz z ewentualnymi kosztami naprawy i decyduje, czy podjąć dalsze kroki. Oczywiście sa one bardzo rozbieżne w zależności od modelu i usterki.

 

ZBITA SZYBKA – “Dlaczego tak drogo!?” “Na Allegro są za 20zł…” “Ale tu jest tylko szybka zbita, a nie cały wyświetlacz…”

 

Tak… temat rzeka, który postaramy się w skrócie z nieco rozjaśnić.

Część smartfonów, tabletów jest wykonana tak, że szybka wraz z dotykiem stanowi jeden element montowany osobno na ramce telefonu, zaś ekran wyświetlający obraz jest osobnym elementem nie połączonym galwanicznie z szybką/dotykiem/digitizerem. Ale ten segment telefonów to starsze modele. Wyświetlacze nowszych modeli, bądź klasy średniej i wyższej połączone są ze sobą galwanicznie. Przeważnie warstwa dotyku jest technologicznie naniesiona na ekran, zaś całość osłania szyba/szkło. i tu zaczynają się schodki…

Dlaczego tak drogo?

Na cenę regeneracji wyświetlacza wpływają czynniki takie jak:

  • Koszt produkcji samego wyświetlacza – i tu  najdroższe są wszelkie odmiany wyświetlaczy w technologii LEDowej, w której prym wiedzie maraka SAMSUNG, gdzie praktycznie każdy model jest wykonany w tej technologii. Część topowych modeli innych producentów jak iPhone X, LG G5 V30, Xiaomi MiMix, Huawei seria PRO itp… Sama część jest droga. Dlatego biorąc pod uwagę cenę samego modułu, którego regenerację się przeprowadza, a w razie niepowodzenia koszt jaki się poniesie, cena usługi nie jest najniższa.

 

  • Technologia i poziom trudności regeneracji , oraz umiejętności – tu znowu kłania się pionierski Samsung ze swoimi zakrzywionymi ekranami – umiejętności. Odpowiednia siła nacisku i miejsce oraz kierunek rozpoczęcia ścinania szyby. Można tu uszkodzić polaryzator (cieńką warstwę folii na ekranie), przerwać technologicznie naniesioną warstwę dotyku na ekran oraz doprowadzić do pęknięcia samego ekranu i wiele innych…

Maszyny, których koszt rzędu dziesiątek tysięcy zł składa się na cenę usługi. Wykorzystuje się w nich wysokie ciśnienie w hermetycznym otoczeniu, czy ciekły azot do kruszenia szkła, formy w celu idealnego ułożenia szkła na ekranie i wiele innych…

Rozróżnia się tez metodę OCA i LOCA, gdzie w pierwszej, droższej wykorzystuje się dopasowane do danego modelu elementy, tj. “klej w plastrach” odpowiednio dopasowanych do danego modelu, który przy odpowiednio wysokiej temperaturze zyskuje lepkość łącząc szybę z ekranem. Przy odpowiednim ciśnieniu z pomiędzy warstw usuwanąe są pęcherzyki powietrza.

Druga metoda jest mniej estetyczna i polega na rozprowadzeniu ciekłego kleju po ekranie i utwardzeniu go za pomocą promienipUV.

Do tego wszystkiego dochodzi coraz bardziej złożona budowa tabletu, telefonu składająca się z różnych komponentów, których przy ilości funkcji urządzenia i stopnia skomplikowania rozmieszczenia podzespołów zwiększa stopień ryzyka ich uszkodzenia.

  • Jakość wykorzystanych materiałów – tu też ceny i rodzaje szkieł różnych producentów, które trzeba dopasować twardością, odpornością na zarysowania i uderzenia, wymiary nie odbiegające od oryginału, ramki, w których trzyma się cały moduł, polaryzatory, podświetlenie ekranu, producenci klejów, odbłyśników i wiele innych. Tak więc wyświetlacz to nie tylko ekran, dotyk i szkło. Często w celu zachowania najwyższej jakości odzyskuje się również szybki z modułów, gdzie uszkodzeniu uległ sam ekran.

“Ale tu pęknięta jest tylko szybka, nie chcę wymieniać całego wyświetlacza”

Znaczna część modeli posiada bardzo kruche ekrany, których moduły wyświetlacza zwyczajnie nie nadają się do regeneracji. Część wyświetlaczy jest dostępna w takich cenach i w tej samej technologii co uszkodzony i nie opłaca się ich regenerować. Z kolei do niektórych zwyczajnie nie ma dostępnych podzespołów… Szeroka gama modeli dostępnych na rynku sprowadza do tego, by na bieżąco dowiadywać się o możliwości naprawy zbitej szybki swojego urządzenia.

 

Czy każdy wyświetlacz nadaje się do wymiany szybki?

Wyświetlacz nie może być już po wcześniejszej regeneracji (bardzo wysokie ryzyko pęknięcia wyświetlacza)
Wyświetlacz nie może posiadać jakichkolwiek wad (plamy, przebarwienia, paski, wypalenia itp.) oraz ubytków szkła na obszarze wyświetlacza.

Podane informacje nie stanowią warunków kwalifikacji wyświetlacza do regeneracji, a jedynie wskazówki. Weryfikacja kwalifikacji wymaga fizycznej ekspertyzy, na podstawie której możemy ocenić, czy wyświetlacz może być zregenerowany, czy posiada rady dyskwalifikujące go z wymiany szybki.

Powyżej opisaliśmy tylko część problemów towarzyszących naprawom i dlaczego jest coś tak, a nie inaczej. Mamy nadzieję, że choć troszkę udało nam się rozjaśnić i przybliżyć co robić w przypadku zalanego urządzenia elektronicznego i co składa się na cenę regeneracji wyświetlacza. Zapraszamy do śledzenia zakładki, w której będziemy dopisywać kolejne tematy.

 

Wymiana baterii

Nie w każdym modelu smartofna, telefonu czy tabletu istnieje możliwość zdjęcia przez Użytkownika klapki i wymiany baterii na nową. Większość telefonów, tabletów dzisiaj ma przyklejoną klapkę, bądź zamocowaną na silne zatrzaski i małe śrubki, a bez odpowiednich narzędzi nie ma możliwości demontażu starej baterii i zastąpienia jej nową.

 

Wychodzimy naprzeciw Klientom, którzy mają problem z baterią w swoim tablecie, czy telefonie! Nasz serwis zajmuje się nie tylko wymianą wyświetlaczy, szybek, czy regeneracją modułów wyświetlaczy, ale również usuwaniem wszystkich innych usterek występujących w telefonach, czy tabletach. Spuchnięta bateria, krótki czas pracy urządzenia, wybrzuszony wyświetlacz, wyłączający się telefon na mrozie i gdy mu “za ciepło”, skokowe rozładowywanie i ładowanie baterii, brak możliwości uruchomienia, naładowania telefonu, tabletu to tylko jedne z popularniejszych przyczyn zużycia baterii zmuszających Użytkownika do jej wymiany.

 

Wymiana baterii w urządzeniach marki Apple iPhone iPad, Samsung, SONY, Xiaomi, Huawei, LG, OnePlus, Meizu, Lenovo, HTC czy innych producentów nie stanowi dla nas żadnego problemu, a większość z nich jestesmy w stanie wymienić od ręki! Preferujemy dokonywanie napraw na oryginalnych częściach, które cechują się odpowiednimi parametrami podzespołów.

PROBLEM Z XIAOMI?

Serwis Xiaomi w Service-GSM Trójmiasto Serwis Xiaomi w Service-GSM Trójmiasto to doświadczeni specjaliści, atrakcyjna oferta podzespołów i mnóstwo akcesoriów do Twojego telefonu! Zajmiemy się każdym problemem, który trapi Twój telefon Xiaomi. Xiaomi to kolejny po Huawei chiński producent, który przebojem wdarł się na rynek smartfonów. Na początku działalności Xiaomi długo korzystał ze wzorów wypracowanych przez Apple, z czasem jednak wypracował własną markę i jego produktom trudno zarzucić podobieństwo do popularnych iPhone. Xiaomi stawia na wysoką jakość swoich produktów przy atrakcyjnej, niskiej cenie, dzięki czemu podbił serca (i kieszenie) wielu konsumentów z Europy czy USA. W Service-GSM Trójmiasto prowadzimy także serwis Xiaomi. Błyskawicznie zajmiemy się zalanym telefonem, pękniętym bądź zarysowanym wyświetlaczem, niedziałającymi przyciskami, zepsutymi głośnikami czy mikrofonem. Mamy doświadczenie i wiedzę, jak serwisować wszystkie najpopularniejsze modele Xiaomi. W Service-GSM Trójmiasto dysponujemy bogatą bazą podzespołów do telefonów Xiaomi, dzięki czemu wiele drobnych usterek możemy naprawić od ręki. Nawet w przypadku większych awarii, jesteśmy w stanie w ciągu kilkudziesięciu godzin ściągnąć do Trójmiasta potrzebne części, dzięki czemu nie musisz czekać kilku tygodni na przywrócenie Twojego smartfona Xiaomi do działania. Wszystko dla Twojej wygody. Potrzebny Ci serwis Xiaomi? Zajrzyj do Service-GSM Trójmiasto!