Zadzwoń +48 884 792 945
biuro@service-gsm.pl     +48 884 792 945

Naprawa zalanego telefonu/tabletu/laptopa

Kiedy Twoje urządzenie miało bliski kontakt z cieczą, POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO PODŁĄCZAĆ GO DO ŁADOWARKI! Gniazdo USB jest pierwszym otwartym elementem, w którym przez znajdującą się choćby wilgoć może nastąpić zwarcie we współczesnych smartfonach. W starszych telefonach, które są mniej szczelne właściwie całe wnętrze telefonu jest narażone na styczność z cieczą i zwarcie.

Jeśli istnieje możliwość wyjęcia baterii, należy bezzwłocznie ją usunąć z urządzenia! W przeciwnym razie prąd będzie płynął niepożądanymi drogami i wyrządzi szkody. W przypadku laptopów oraz części telefonów nie powinno być to utrudnione.

 

Po odcięciu zasilania od gadżetu i rozbiera się je „w drobny mak”. Jeśli występują ekrany izolujące elementy półprzewodnikowe od reszty świata w postaci blaszek aluminiowych, demontuje się je odpowiednio w zależności od sposobu w jaki zostały przytwierdzone do płyty. Następnie przystępuje do oczyszczania elektroniki odpowiednimi narzędziami usuwając powstałe naloty, utlenienia oraz niepowołaną ciecz. W 8/10 przypadków takie czynności kończą się powodzeniem i urządzenie może trafić po złożeniu z powrotem do Klienta. Należy jednak pamiętać, że nie sposób sprawdzić na ile ciecz nadwyrężyła już elementy, jak długo będą jeszcze działać i że 20% to urządzenia, których w loterii naprawy nie uda się za pomocą wyżej opisanej czynności uratować, ponieważ doszło już do uszkodzenia podzespołów.

W przypadku, gdy telefon, tablet, bądź laptop się nie uruchamia, serwisant szuka przyczyny braku kontaktu z urządzeniem. Po znalezieniu usterki Klient otrzymuje informacje na jej temat wraz z ewentualnymi kosztami naprawy i decyduje, czy podjąć dalsze kroki. Oczywiście są one bardzo rozbieżne w zależności od modelu i usterki.

Koszt naprawy zalanego urządzenia ciężko z góry określić, natomiast koszt samego czyszczenia w zależności od modelu i stopnia zalania waha się pomiędzy 80 – 250zł. Zapraszamy do kontaktu 884792945!